Wyłączenie wyświetlania reklam Google Ads w aplikacjach. Jak to zrobić?

Google Adwords logoGoogle Ads to narzędzie do tworzenia i zarządzania reklamami online, które pozwala reklamodawcom na dotarcie do odpowiedniej grupy odbiorców. Jest to jedno z najpopularniejszych narzędzi tego typu na rynku.

Jednym z opcji, jakie oferuje Google Ads, jest możliwość blokowania reklam w określonych kategoriach aplikacji mobilnych. Można to zrobić za pomocą kodu mobileappcategory::69500.

Ten kod jest używany do blokowania reklam w aplikacjach z kategorii "gry". Oznacza to, że reklamy będą wyświetlane tylko w aplikacjach z innych kategorii, takich jak np. wiadomości, podróże, czy finanse.

Blokowanie reklam w określonych kategoriach aplikacji mobilnych pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie budżetu reklamowego, ponieważ reklamy są wyświetlane tylko w aplikacjach, które najlepiej pasują do grupy docelowej.

Oprócz kodu mobileappcategory::69500, Google Ads oferuje również inne kody do blokowania reklam w różnych kategoriach aplikacji mobilnych, takich jak np. komunikacja, zakupy, czy zdrowie i fitness.

Warto pamiętać, że blokowanie reklam w określonych kategoriach aplikacji mobilnych może mieć wpływ na skuteczność reklamy i nie jest rozwiązaniem dla każdego reklamodawcy. Dlatego warto dokładnie przeanalizować swoją grupę docelową i zastanowić się, czy blokowanie reklam w określonych kategoriach aplikacji jest dla nich odpowiednie.